fbpx
Skip to main content

Telefon :+48 505 709 039   Adres email: kontakt@tervita.pl

Poznaj nas

Nasz zespół.

Nasz zespół tworzy kadra wyspecjalizowanych terapeutów. Wiemy, że praca z dzieckiem wymaga nie tylko kierunkowego wykształcenia, ale przede wszystkim doświadczenia, które zdobywa się latami. Nasi specjaliści stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i sympozjach, a ich praca podlega superwizji. Tworząc zgrany zespół, ściśle ze sobą współpracują, zapewniając naszym pacjentom wszechstronną opiekę. To ludzie pełni zaangażowania, pasji i ciepła do pracy z najmłodszymi oraz ich rodzinami.

Kazimiera Kamińska (Szuba)

Terapeuta SI

Skończyła studia z zakresu Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii, Terapii Integracji Sensorycznej oraz Terapii Pedagogicznej z Rewalidacją Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Terapeutka Integracji Sensorycznej (SI), terapeutka pedagogiczna, nauczycielka wychowania fizycznego, fizjoterapeutka, instruktorka nauki pływania.

Kazimiera o sobie:

Zawsze wiedziałam, że moje życie zawodowe będzie związane z dziećmi. Tuż po studiach zaczęłam wykorzystywać zdobytą wiedzę, pracując w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Później jako terapeuta, w jednym z największych przedszkoli niepublicznych na terenie Śląska oraz jako wychowawca w świetlicy środowiskowej i placówkach wychowawczo-oświatowych. Zajęcia terapeutyczne, które prowadzę, dotyczą obszaru zaburzeń integracji sensorycznej, a także terapii pedagogicznej i rewalidacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz rozwojowymi. W prowadzonej przeze mnie terapii ruchowej, wykorzystuję elementy Integracji Sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej i fizjoterapii. Moi podopieczni mogą liczyć na specjalistyczne podejście, dostosowane do zindywidualizowanych potrzeb każdego dziecka.
Prywatnie, moje pasje to woda i taniec.

Martyna Zwierzak-Powroźnik

Dietetyk kliniczny i pediatryczny

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Ukończyła dietetykę kliniczną, a następnie poszerzając swoje kwalifikacje, dietetykę pediatryczną. Specjalizuje się przede wszystkim w żywieniu dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży i mam karmiących. Wciąż się rozwija biorąc udział w wielu szkoleniach, m.in.:
Szkolenie dla profesjonalistów Laktacja i Żywienie Niemowląt, Odżywianie kobiet w ciąży i w czasie laktacji, Choroby dietozależne – lekarz i dietetyk – naczynia połączone, Dietetyka kliniczna – insulinooporność i zespół PCOS, Żywienie dziecka wczoraj i dziś , Żywienie w cukrzycy typu I.

Martyna o sobie:

Moją misją jest pokazanie rodzicom i dzieciom jak dbać i wprowadzać w życie dobre nawyki żywieniowe. Każdy rodzic znajdzie u mnie wsparcie oraz fachową pomoc, dowie się jak nie zwariować w dobie dzisiejszego natłoku informacji i wybrać odpowiednie techniki żywienia maluchów. Buduję świadomość na temat zdrowego odżywiania i zachęcam do poznawania nowych smaków podczas warsztatów z dziećmi. Pokazuję jak wybrać odpowiednie produkty ze sklepowych półek. Wierzę, że prawidłowe żywienie od najmłodszych lat to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie.
Prywatnie uwielbiam pić dobrą kawę, pływać na basenie i spędzać czas z rodziną.

Agnieszka Rak

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Podstawowy Kurs Psychoterapii Systemowej, organizowany przez WTTS Poznań, a także kurs doskonalący dla profesjonalistów, uprawniający do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych wg programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (cz.1).

Członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu rozwoju psychospołecznego dzieci, zaburzeń więzi oraz zaburzeń okresu dziecięcego i adolescencji.

Agnieszka o sobie:

Na co dzień pracuję jako psycholog dziecięcy w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, gdzie prowadzę diagnozę i terapię dzieci hospitalizowanych oraz w Instytucie Rozwoju Dziecka - Tervita. Przez wiele lat współpracowałam z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, gdzie prowadziłam diagnozę kandydatów i rodzin zastępczych, a także terapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Aktualnie pracuję jako psycholog dziecięcy w Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej Diada w Gliwicach. Posiadam doświadczenie w pracy z dorosłymi, nastolatkami i dziećmi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W szczególności interesuje mnie wpływ sytuacji systemu rodzinnego na funkcjonowanie dzieci oraz terapia zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży.
Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, kawy i wycieczek górskich.

Bożena Mikłasz-Sendecka

Logopeda
Bożena Mikłasz Sendecka, magister filologii Uniwersytetu Śląskiego.
Z zawodu jestem logopedą i tłumaczem języków południowosłowiańskich. Specjalizuję się w diagnozie i
terapii logopedycznej dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dekada spędzona na Bałkanach w różnych ośrodkach terapeutycznych i zamiłowanie do języków obcych
ukierunkowały mnie w stronę pracy z dziećmi i osobami starszymi. Praktyka w przedszkolu prowadzonym metodą Marii Montessori poszerzyła moją wiedzę na temat rozwoju małego
dziecka. Praca z osobami cierpiącymi na choroby otępienne dała mi podstawę do napisania dla nich praktycznego podręcznika.
Na co dzień zajmuję się diagnozą oraz terapią dzieci
i dorosłych. Pracuję z pacjentami wentylowanymi mechanicznie.
Prowadzę:
- terapię dyslalii (poprawa artykulacji, korekta wad wymowy)
- terapię dyzartrii (pomoc osobom, które mają uszkodzoną część ruchową ośrodkowego lub
obwodowego układu nerwowego i w nieprawidłowy sposób artykułują głoski, mają
zaburzenia oddychania czy fonacji)
- diagnozę i terapię zaburzeń karmienia
- masaż logopedyczny wewnętrzny i zewnętrzny
- terapię afazji, alalii, opóźnionego rozwoju mowy
- terapię dla dzieci mających trudności w pisaniu i czytaniu
- ustalenie indywidualnego programu terapii oraz dobranie prawidłowych ćwiczeń, które
usprawniają pracę narządów artykulacyjnych
- poprawę zdolności komunikacyjnych osób z problemami neurologicznymi

Krystyna Buszman

Psycholog w trakcie specjalizacji z neuropsychologii klinicznej, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Psycholog i psychoterapeuta. Nauczyciel akademicki, autorka i współautorka publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu wystąpień konferencyjnych z zakresu psychologii klinicznej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się szczególnie wokół badania czynników pomagających osobom z zaburzeniami odżywiania w powrocie do zdrowia. Ukończyła całościowe szkolenia przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w podejściu psychodynamicznym i z elementami psychodramy. Pasja do zgłębiania tajników ludzkiego mózgu zaowocowała ukończeniem, z wyróżnieniem studiów podyplomowych z zakresu neuropsychologii klinicznej oraz szkoleń z diagnozy neuropsychologicznej dzieci. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz w superwizji.

Krystyna o sobie:

Na co dzień pracuję jako psycholog w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, w Multi-klinice „Salute” w Katowicach oraz w Instytucie Rozwoju Dziecka - Tervita. W swojej codziennej pracy bardzo dużą wagę przywiązuję do nawiązania dobrej relacji zarówno z dzieckiem jak i jego rodzicami. Współpraca z rodzicami pozwala na wydobycie potencjału drzemiącego w dziecku i efektywne radzenie sobie z występującymi trudnościami. Posiadam doświadczenie w pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
Prywatnie jestem miłośniczką kotów, dobrej literatury, języków obcych i jazdy konnej, a swoje uzdolnienia muzyczne realizuję śpiewając i grając na fortepianie.

Lek. Jarosław Sak

Otolaryngolog, specjalista otorynolaryngologii dziecięcej
Wiedza i doświadczenia dla Ciebie oraz przyjazna atmosfera dla Twojego Dziecka.
Dzięki dużemu doświadczeniu z zakresu laryngologii dziecięcej i dorosłych, stara się skutecznie pomagać swoim pacjentom.
Ustawicznie pogłębia swoją wiedzę i umiejętności na stażach i kursach specjalizacyjnych w referencyjnych ośrodkach.
Współpracuje także z ośrodkami diagnostyki i leczenia niedosłuchu.

Sara Żytyńska

Psycholog dziecięcy, seksuolog
Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na kierunku Psychologia
(specjalność Psychologia sądowa). Obecnie jestem w trakcie robienia specjalizacji z Seksuologii
Klinicznej i Sądowej oraz Przygotowania pedagogicznego. Skończyłam również kursy z Psychologii
żywienia oraz reklamy i biznesu.
Swoje doświadczenie zdobywałam w:
Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku,
Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie
Poradni Seksuologicznej i Psychoterapii Intimed w Warszawie
Przedszkolu nr 13 w Rybniku.
Prowadzę diagnostykę i terapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuje się także
terapią dysfunkcji seksualnych, trudności związanych z akceptacją orientacji seksualnej, zaburzeń
tożsamości płciowej oraz zaburzeń preferencji seksualnych. Pomagam w sytuacjach kryzysu
życiowego, sytuacjach doświadczania stresu, zaburzeniach nastroju, zaburzeniach samooceny,
trudnościach w relacjach, problemach emocjonalnych. W terapii dzieci i młodzieży mam duże
doświadczenie w terapii całościowych zaburzeń rozwojowych, zaburzeń afektywnych, lękowych,
zaburzeń zachowania, emocji. W procesie terapeutycznym dzieci współpracuje z całą rodziną.

Ewa Falkiewicz

Fizjoterapeuta,

Wykształcenie zdobywała na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie i Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od momentu ukończenia studiów nieprzerwanie pracuje jako fizjoterapeuta dziecięcy.

Wiedzę i umiejętności poszerza podczas szkoleń, kursów oraz konferencji związanych z fizjoterapią pediatryczną.

Podczas terapii zależy jej przede wszystkim na zbudowaniu dobrej relacji zarówno z małymi pacjentami, jak i ich rodzicami oraz opiekunami.

Prywatnie miłośniczka teatru, muzyki i kotów

Ukończone kursy i szkolenia:

  • Fizjoterapia dzieci i niemowląt (moduł I, II)
  • Wady postawy u dzieci i młodzieży
  • Niemowlęta- wizyta patronażowa
  • Niemowlęta badanie- założenia wizyty patronażowej
  • Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym (0-7lat)
  • Trening wibracyjny jako wspomaganie terapii neurorozwojowej
  • Mały sportowiec
  • Terapia EEG Biofeedback
  • Fizjoterapia w chorobach rzadkich
  • Interpretacja wyników podstawowych badań klinicznych w populacji dziecięcej
  • Farmakoterapia w pediatrii
  • Ortotyka dziecięca
  • Wykorzystanie medycyny fizykalnej i balneologii w pediatrii
  • Komunikacja alternatywna i wspomagająca we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka
  • Szkolenie „W jaki sposób obserwować dziecko by nie przeoczyć objawów zaburzenia przetwarzania sensorycznego i jak wspierać bazowe systemy sensoryczne”
  • Funkcjonalny trening medyczny
  • Trening funkcjonalny- moduł I
  • Kinesiology taping
  • Postępowanie fizjoterapeutyczne w terapii blizn
  • Praca z tkanką łączną w terapii blizn
  • Postępowanie fizjoterapeutyczne w chorobie zwyrodnieniowej stawów
  • Wczesna diagnostyka i terapia chorób zwyrodnieniowych u młodych osób
  • Wprowadzenie do badania elektrokardiograficznego dla fizjoterapeutów
  • Badanie elektrokardiograficzne w pediatrii
Fizjoterapeuta Anna Lewandowska

Anna Lewandowska

Fizjoterapeuta, Terapeuta SI, Logopeda
Magister fizjoterapii obroniony na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz m lic. logopeda - nauczyciel w trakcie uzupełniających studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim.
Ukończyła szkolenia z zakresu:
• Masażu Shantali,
• Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej, 
• Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Stóp wg Zukunf-Huber,
• Elastycznego Tapingu Terapeutycznego w Pediatrii oraz w Logopedii,
• Integracyjnej Terapii Blizn,
• Idiopatycznego chodu na palcach.
Jej hasłem przewodnim jest holistyczne podejście do pacjenta i współpraca terapeutyczna - zarówno z innymi terapeutami, jak i rodzicami.
Poza pracą można spotkać ją głównie na uczelni, ale także na trasach rolkarskich lub na wycieczkach krajoznawczych. Uwielbia bajki szczególnie Disney’a, jednak poza oglądaniem chętnie tworzy własne pomoce dydaktyczne i piszę opowiadania, które w trakcie zajęć opowiada najmłodszym pacjentom! 

Urszula

Fizjoterapeuta, NDT Bobath

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie z fizjoterapii na AWF w Katowicach jak również studia podyplomowe “Neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego.

Jestem certyfikowanym terapeutą NDT Bobath jak również Bobath Baby. Od zawsze chciałam

pracować z dziećmi-zaczynałam pracę od dzieci starszych, a obecnie zajmuję się głównie

terapią z niemowlętami.

Nadal poszerzam swoją wiedzę i doskonalę się na kursach i warsztatach aby prowadzona

przeze mnie terapia NDT była jak najbardziej efektywna.

Agnieszka Grabiec

Neurologopeda

Maria Kosicka

Psycholog

Aurelia Seidel

Fizjoterapeuta, Terapeuta SI

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Wydziału Nauk o Zdrowiu. Ukończyła studia z zakresu Fizjoterapii, Terapii Integracji Sensorycznej oraz Przygotowania Pedagogicznego. Uczestniczyła w szkoleniach z zakresu rozwoju motorycznego dzieci oraz kinesiotapingu.

Jestem fizjoterapeutką oraz terapeutką integracji sensorycznej z przygotowaniem pedagogicznym. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii w różnych placówkach. Pracuję głównie z dziećmi z zaburzeniami psychomotorycznymi oraz problemami w obszarze modulacji i przetwarzania bodźców sensorycznych . W czasie zajęć staram się łączyć metody z zakresu Fizjoterapii i Integracji Sensorycznej. Moim celem jest jak największe zaangażowanie dziecka w terapię i sprawienie by była ona pozytywnym doświadczeniem.

Chętnie rozwijam się w nowych kierunkach, a praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Uczestniczę w kursach oraz warsztatach co pozwala mi na systematyczny rozwój, a co za tym idzie lepsze efekty współpracy z małym pacjentem.

Prywatnie jestem żoną i mamą nieokiełznanych bliźniaków. Lubię spędzać czas z rodziną. Wspólnie organizujemy wycieczki rowerowe i wyprawy na place zabaw. Doceniam dobre filmy, książki i seriale.

Anna Niechaj

Rejestratorka medyczna

Obsługa pacjenta
Człowiek od zadań specjalnych :)