fbpx
Poznaj nas

Nasz zespół.

Nasz zespół tworzy kadra wyspecjalizowanych terapeutów. Wiemy, że praca z dzieckiem wymaga nie tylko kierunkowego wykształcenia, ale przede wszystkim doświadczenia, które zdobywa się latami. Nasi specjaliści stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i sympozjach, a ich praca podlega superwizji. Tworząc zgrany zespół, ściśle ze sobą współpracują, zapewniając naszym pacjentom wszechstronną opiekę. To ludzie pełni zaangażowania, pasji i ciepła do pracy z najmłodszymi oraz ich rodzinami.

Kazimiera Szuba

Terapeuta SI

Skończyła studia z zakresu Wychowania Fizycznego, Fizjoterapii, Terapii Integracji Sensorycznej oraz Terapii Pedagogicznej z Rewalidacją Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Terapeutka Integracji Sensorycznej (SI), terapeutka pedagogiczna, nauczycielka wychowania fizycznego, fizjoterapeutka, instruktorka nauki pływania.

Kazimiera o sobie:

Zawsze wiedziałam, że moje życie zawodowe będzie związane z dziećmi. Tuż po studiach zaczęłam wykorzystywać zdobytą wiedzę, pracując w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Później jako terapeuta, w jednym z największych przedszkoli niepublicznych na terenie Śląska oraz jako wychowawca w świetlicy środowiskowej i placówkach wychowawczo-oświatowych. Zajęcia terapeutyczne, które prowadzę, dotyczą obszaru zaburzeń integracji sensorycznej, a także terapii pedagogicznej i rewalidacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz rozwojowymi. W prowadzonej przeze mnie terapii ruchowej, wykorzystuję elementy Integracji Sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej i fizjoterapii. Moi podopieczni mogą liczyć na specjalistyczne podejście, dostosowane do zindywidualizowanych potrzeb każdego dziecka.
Prywatnie, moje pasje to woda i taniec.

Martyna Zwierzak-Powroźnik

Dietetyk kliniczny i pediatryczny

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Ukończyła dietetykę kliniczną, a następnie poszerzając swoje kwalifikacje, dietetykę pediatryczną. Specjalizuje się przede wszystkim w żywieniu dzieci, niemowląt oraz kobiet w ciąży i mam karmiących. Wciąż się rozwija biorąc udział w wielu szkoleniach, m.in.:
Szkolenie dla profesjonalistów Laktacja i Żywienie Niemowląt, Odżywianie kobiet w ciąży i w czasie laktacji, Choroby dietozależne – lekarz i dietetyk – naczynia połączone, Dietetyka kliniczna – insulinooporność i zespół PCOS, Żywienie dziecka wczoraj i dziś , Żywienie w cukrzycy typu I.

Martyna o sobie:

Moją misją jest pokazanie rodzicom i dzieciom jak dbać i wprowadzać w życie dobre nawyki żywieniowe. Każdy rodzic znajdzie u mnie wsparcie oraz fachową pomoc, dowie się jak nie zwariować w dobie dzisiejszego natłoku informacji i wybrać odpowiednie techniki żywienia maluchów. Buduję świadomość na temat zdrowego odżywiania i zachęcam do poznawania nowych smaków podczas warsztatów z dziećmi. Pokazuję jak wybrać odpowiednie produkty ze sklepowych półek. Wierzę, że prawidłowe żywienie od najmłodszych lat to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie.
Prywatnie uwielbiam pić dobrą kawę, pływać na basenie i spędzać czas z rodziną.

Agnieszka Rak

Psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Podstawowy Kurs Psychoterapii Systemowej, organizowany przez WTTS Poznań, a także kurs doskonalący dla profesjonalistów, uprawniający do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych wg programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (cz.1).

Członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu rozwoju psychospołecznego dzieci, zaburzeń więzi oraz zaburzeń okresu dziecięcego i adolescencji.

Agnieszka o sobie:

Na co dzień pracuję jako psycholog dziecięcy w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, gdzie prowadzę diagnozę i terapię dzieci hospitalizowanych oraz w Instytucie Rozwoju Dziecka - Tervita. Przez wiele lat współpracowałam z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, gdzie prowadziłam diagnozę kandydatów i rodzin zastępczych, a także terapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Aktualnie pracuję jako psycholog dziecięcy w Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej Diada w Gliwicach. Posiadam doświadczenie w pracy z dorosłymi, nastolatkami i dziećmi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W szczególności interesuje mnie wpływ sytuacji systemu rodzinnego na funkcjonowanie dzieci oraz terapia zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży.
Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, kawy i wycieczek górskich.

Hanna Wężyk

Fizjoterapeuta

Hanna Wężyk ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego. Swoją wieloletnią karierę zawodową rozpoczęła w Akademii Medycznej w Bydgoszczy, gdzie pracowała na oddziale reumatologii i ortopedii. Terapeuta rehabilitacji ruchowej, surdopedagog, terapeuta dzieci autystycznych oraz integracji sensorycznej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, kursach, sympozjach.

Hanna o sobie:

Przez kilka lat byłam związana z ośrodkiem adaptacyjno-rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo (zaburzenia o podłożu neurologicznym), by następnie związać się ze szkolnictwem. Jestem pracownikiem szkoły podstawowej specjalnej, współpracuję ze szkołą baletową w Bytomiu, prowadzę terapię i zajęcia kinezyterapeutyczne. Zawsze interesowała mnie praca z dziećmi i z młodzieżą zarówno na poziomie wyczynowym jak i zdrowotnym. Uważam, że sport we wszystkich jego formach ma działanie terapeutyczne. Prowadziłam zarówno zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, treningi specjalistyczne dla wielorakich dyscyplin sportowych jak i zajęcia kinezyterapeutyczne.
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, kocham przyrodę i zwierzęta, lubię podróże i jazdę konną, uczestniczę w zajęciach fitness.W życiu kieruję się zasadą, że dobro czynione innym zawsze wraca do nas, a możliwość pracy z ludźmi to wielki zaszczyt, ale też i obowiązek.

Krystyna Buszman

Psycholog w trakcie specjalizacji z neuropsychologii klinicznej, psychoterapeuta

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Psycholog i psychoterapeuta. Nauczyciel akademicki, autorka i współautorka publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu wystąpień konferencyjnych z zakresu psychologii klinicznej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się szczególnie wokół badania czynników pomagających osobom z zaburzeniami odżywiania w powrocie do zdrowia. Ukończyła całościowe szkolenia przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty w podejściu psychodynamicznym i z elementami psychodramy. Pasja do zgłębiania tajników ludzkiego mózgu zaowocowała ukończeniem, z wyróżnieniem studiów podyplomowych z zakresu neuropsychologii klinicznej oraz szkoleń z diagnozy neuropsychologicznej dzieci. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz w superwizji.

Krystyna o sobie:

Na co dzień pracuję jako psycholog w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, w Multi-klinice „Salute” w Katowicach oraz w Instytucie Rozwoju Dziecka - Tervita. W swojej codziennej pracy bardzo dużą wagę przywiązuję do nawiązania dobrej relacji zarówno z dzieckiem jak i jego rodzicami. Współpraca z rodzicami pozwala na wydobycie potencjału drzemiącego w dziecku i efektywne radzenie sobie z występującymi trudnościami. Posiadam doświadczenie w pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
Prywatnie jestem miłośniczką kotów, dobrej literatury, języków obcych i jazdy konnej, a swoje uzdolnienia muzyczne realizuję śpiewając i grając na fortepianie.

Karolina Wójcik

Fizjoterapeuta

Wykształcenie wyższe uzyskała na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w trakcie trwania studiów, gdzie intensywnie rozwijała się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe o tematyce pediatryczno- ginekologicznej.

Karolina o sobie:

Swoje aspiracje zawodowe ściśle opieram na wzajemnej współpracy z małym podopiecznymi ośrodka, a także z ich rodzicami. Praca z dziećmi daje mi ogromną motywację do dalszego rozwoju o podłożu zawodowym, jak i osobistym. Uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach, konferencjach zdobywam wiedzę, która pozwala mi uzyskiwać sukcesy zawodowe, a to z kolei przekłada się na radość najmłodszych pacjentów. Swoje zajęcia na sali gimnastycznej zawsze opieram o stwierdzenie: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W związku z tym, iż prywatnie lubię podróżować, to dodatkowo  staram się kreować wyobraźnię dzieci na sali. Dotychczasowe miejsca zatrudnienia przyczyniły się do sukcesywnego zdobywania doświadczenia w fizjoterapii pediatrycznej. Ponadto udzielanie się w Fundacji Spełnionych Marzeń oraz w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wpłynęło na uzyskanie nieocenionych umiejętności praktycznych oraz teoretycznych. W ostatnim czasie zdobywałam również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Praca z kobietami w ciąży także stanowi element moich zainteresowań.